Vera 360

Deniz Nazlı - Essen Market Genel Koordinatörü

Vera 360

“VERA İLE BİZ YAZAR KASAYA DEĞİL YAZAR KASANIN BİZE UYDUĞUNU DA GÖRDÜK”

Essen Market olarak Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanım zorunluluğu ile araştırmalara başladık. Araştırmaların sonucunda ihtiyacımızı karşılayan çözümün VERA olduğunu gördük. Bu uzun araştırmaların sonucu ulaştığımız bir sonuçtu.

Daha önceleri biz yazar kasaya uymak zorundaydık. Ama VERA ve Retiva ile birlikte yeni nesil bize uyuyor. Örneğin VERA’dan Retiva POS uygulamasında özel bir Alışveriş Çeki uygulaması istedik. Bu talebimiz çok kısa sürede yerine getirildi. Yıllardır kurumsal firmalar çalışanları için alışveriş çeki çıkarmamızı istiyorlardı. Uygulamanın hayata geçirilmesiyle birlikte ESSEN Alışveriş Çekini hayata geçirdik. Bu uygulamayla birlikte VERA bizi bir adım öne taşıdı. Alışveriş çeklerinin takibi, raporlanması ve kullanım kolaylığı bizlere zaman kazandırdı.

Ayrıca e-fatura entegrasyonu talebimiz oldu. Bugün kasiyerlerimiz e-Fatura müşterilerimiz için e-Fatura kesiyorlar ve arada bir ERP çözümü olmadan e-Fatura müşterilerimize ulaşıyor.

“RETİVA POS UYGULAMASI BİZİM GİBİ İŞLETMELER İÇİN VAZGEÇİLMEZ”

VERA ve Retiva POS bizlere Perakende Satış, Stok, Cari, Kasa, İrsaliye&Fatura, Banka & Kredi Kartı ve Merkezi Yönetim ve Raporlama Sistemi ile çok sayıda katma değer sağlamaktadır. Kasa üzerinden ürün yönetimi, fatura basımı, promosyon, kampanya ve müşteri takibi gibi işlemlerimizi uygulamaları ile birlikte entegreli olarak kullanarak kolayca çözmekteyiz.

Merkezden kasiyerlerin takibi, raporlanması, performanslarının ölçülmesi konusunda VERA bize doğru analiz alıp personelimizin gelişimini arttırmamızı sağlıyor.

Sistemin kullanımı oldukça basit. Kasa üzerinde oluşturulan görsel arayüz sayesinde kasiyerler süreçlere kısa sürede adapte oluyorlar. Aynı zamanda hata yapma ihtimalleri de minimize ediliyor. 

Uygulama sürecinde çözmemiz gereken sorunlarla karşılaştığımızda tek yapmamız gereken VERA Teknik Destek ekibiyle bu sorunu paylaşmamız oldu. Sonrasında en kısa sürede çözümün ne olduğu yönünde bize dönüş yapıyorlar. Bu da bizim görmek istediğimiz artı bir değer. Servis hizmetinin hızlı ve çözüm odaklı olması bizim için önemliydi.

VERA ve Retiva POS çözümünün bize sağladığı tüm bu artılara rağmen fiyat olarak da oldukça uygun olması bizim tercih nedenlerimizden biri oldu.

VERA’dan önce kullandığımız bilgisayar bağlantılı IP tabanlı kasaları yeni nesle geçirebilmemiz için çok yüksek fiyatlar talep ettiler. Üstelik bize en ufak bir artı katkı sağlamadan, işimizi kolaylaştıracak hizmetler vermek yerine, kendi kurallarına uymamızı bekledikleri bir hizmet anlayışıyla karşımıza çıktılar. Oysa VERA PC POS çözümü, sadece bir yazar kasa olarak değil donanımı, yazılımı ve çözümleriyle bütünleşik bir hizmet anlayışıyla karşımıza çıktı. Bilgisayar bağlantılı IP tabanlı kasaların sunmuş olduğu tüm olanakları üzerinde taşımasının yanında EFT POS özellikli olması, kredi kartlı alışverişler için istediğimiz kadar bankanın uygulamasını yükleyebilmeye imkân vermesi, aynı anda yemek çeki uygulamasını kullanmaya imkan vermesi VERA PC POS çözümünü seçmemizdeki önemli artı değerlerdi.

Araştırma dönemimizde isteklerimizi sıralayıp bize ne sağlayabileceklerini sorduğumuz başka platformlar iki hatta üç katı maliyetlerle dönüş yaptılar. VERA’yı seçmemizdeki bir neden de uygun fiyatla tüm isteklerimizi karşılaması.

Essen ailesi olarak VERA ve Retiva ile ilerleyen yıllarda da uyum içerisinde çalışacağız.

Vera 360BİZE ULAŞIN