Vera 360

VERA Delta Plus Cartes Fuarının Yıldızı Oldu

Vera 360

Türkiye’de ve Dünya’da Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazının öncüsü VERA, VERA Delta Plus’ı ödeme sistemleri pazarının en önemli etkinliği olan CARTES 2015 Paris fuarında tanıttı. Ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılanan VERA Delta Plus; gerek üstün özellikleri, gerekse ergonomik yapısıyla sektör profesyonellerinden tam not aldı.

Dünyada ödeme sistemlerinin en önemli etkinliği olarak belirtilen CARTES Paris fuarı bu yılda dünyanın önde gelen firmalarına ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin ve dünyanın ilk yeni nesil yazar kasa pos cihazı markası VERA geçen yıl olduğu gibi bu yılda fuara damgasını vuran Türk firması oldu. Önümüzdeki günlerde pazara sunacağı ve Yeni Nesil Yazar Kasa POS cihazı alanında da ikinci modeli olan VERA Delta Plus özellikleri ile tüm ziyaretçilerin ilgisini çekti. 

17-19 Kasım 2015 tarihleri arasında Paris’te düzenlenen fuarda MT Bilgi Teknolojileri standını ziyaret eden ödeme sistemi pazarının önemli temsilcileri VERA Delta Plus’ın son teknoloji kullanılarak hayata geçirilen üstün özelliklerini yakından inceleme şansını yakaladılar.

Satış ve ödeme sistemleri denildiğinde global düşünüp global hareket etmek zorundayız diyen MT Bilgi Teknolojileri CEO Nusret Sancak “Ödeme sistemlerinde VERA markamız dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bu yıl üçüncü defa katıldığımız CARTES tüm sektör için olduğu gibi bizler içinde oldukça önemli ve prestijli bir organizasyon. MT Bilgi Teknolojilerinin sektörde global , asli aktörlerinden biri olduğunu bir kez daha gösterdik” diyerek bulundukları sektöre verdikleri önemin altını çizdi.

Sancak, “VERA Delta modelimiz ile dünyada bir ilke imza attık ve Türkiye’de 100 binden fazla mükellefimiz VERA Delta ile işletmelerinde ödeme almaya başladı. Öncülük ettiğimiz EFT POS Özellikli Yeni Nesil Yazar Kasa'ya geçiş projesiyle bugün devletimiz kayıt dışı ekonomi ile mücadelede büyük bir başarıya imza atıyor. Bu durumu Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek geçtiğimiz Ekim ayında şu şekilde açıkladı;  “Yeni Nesil Yazar Kasa POS cihazlarına geçişle birlikte devletimiz vergi matrahında 11 milyar, vergi gelirinde ise yüzde 15,3 artış sağladı”. 

Bugün VERA Delta'nın bu başarısını VERA Delta Plus’la bir adım öteye götürüyoruz. Ve Cartes 2015'te bir kez daha gördük ki son teknoloji kullanılarak hazırlanan VERA Delta Plus sadece ülkemizde değil dünya da örnek alınacak ve birçok projeye öncülük edecek bir çalışma oldu.  

Bu anlamda dünyanın dört bir yanından fuarı ziyaret eden sektör profesyonellerinin tebrik ve övgüleri bizleri gururlandırmıştır” diye konuştu. 

Sektördeki yatırımların hız kesmeden devam edeceğine dikkat çeken Nusret Sancak, “Türkiye’nin ilk Yeni Nesil ÖKC cihazı VERA Delta için şimdiye kadar 95 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdik ve bu yatırımımız VERA Delta Plus ile birlikte daha da artarak devam ediyor. MT Bilgi Teknolojileri olarak AR-GE’ye verdiğimiz önem ve deneyimli çalışan kadromuz ile satış ve ödeme sistemleri adına yenilikçi ve Global çözümler geliştirmeye ve üretmeye devam edeceğiz. Sektörün tüm bileşenleri ile birlikte VERA markasını sadece CARTES gibi uluslararası organizasyonlarda değil bundan sonra tüm dünyada ödemenin olduğu her noktada daha çok göreceksiniz” diye konuştu.

Vera 360BİZE ULAŞIN