Vera 360

VERA Bayilerine Tanıtıldı

Vera 360

MT Bilgi Teknolojileri VERA marka yazar kasa modelleri ile sektöre merhaba dedi. Türkiye’de ilk ve Tek 20 yıllık mali hafızaya sahip VERA marka yazar kasa modellerinden Nova-08 ve Neon-12 sektör temsilcilerinden tam not aldı.

MT Bilgi Teknolojileri uzun süredir merakla beklenen VERA marka yazar kasa modelleri Nova-08 ve Neon-12 ile sektöre “merhaba “dedi. KKTC Kaya Artemis Otel’de düzenlediği lansmanda 200’ün üzerinde sektör temsilcisini 3 günlük görkemli bir organizasyon ile ağırlayan MT Bilgi Teknolojileri yeni nesil yazar kasalarını tanıttı. Açılış konuşmasını MT Grup Genel Müdürü Mehmet Erdoğan’ın yaptığı toplantıda Erdoğan’ın “Biz bu işe pastadan pay almak için değil pastayı ne kadar daha büyütebiliriz mantığı ile girdik” açıklaması dikkat çekti. Erdoğan konuşmasında şu detaylara değindi: “Bu proje bize 15 ay önce geldi. Bu çalışma, ödeme kaydedici cihazlar pazarı için çok önemli ve değerliydi. Var olan pastadan bir dilim alabilir miyiz diye düşünmedik. Pastayı büyütebilir miyiz diye düşündük ve bu inançla da yola çıktık” MT Grup Genel Müdürü Mehmet Erdoğan’ın ardından kürsüye çıkan MT Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Sağıroğlu ise şirket ve ürünler hakkında bilgiler verdi.

YAZAR KASADA MİLAT

Uzun bir fizibilite ve ar-ge çalışmalarının ardından bu işe soyunduklarını belirten Ferit Sağıroğlu süreci şu şekilde özetledi: “Bu işe yaklaşık bir buçuk yıl önce uzun çalışmalar sonucunda girdik. Girdiğimizde de fark ettik sektörün uzun bir geçmişi olmasına rağmen hak ettiği yerde olamamış. Açıkçası sektör duayenleri ile yaptığımız uzun görüşmelerin sonucunda bu başlangıcı bir milat sayabiliriz.”

MT Bilgi Teknolojileri’nin mali onaylı dijital platform oluşturmak için çalıştığını belirten Sağıroğlu elektronik donanım ve yazılımın MT Bilgi Teknolojileri’nin ana işi olduğunu vurguladı. Ayrıca Sağıroğlu sunumunda iki farklı yazılımı ve donanımı içinde barındıran bir ürünün Ar-Ge çalışmalarında da son aşamaya gelindiğini belirtti. Toplantıda bu ürünün uzmanlarca ve sektörün duayenleri tarafından heyecanla beklenen bir ürün olduğu bir kez daha anlaşıldı.

Organizasyon toplantı sonrasında Ebru Gündeş’in sahne aldığı gala yemeği ile son buldu.

Vera 360BİZE ULAŞIN